Energotherm Praha - přední dodavatel tepelných čerpadel IVT a fotovoltaických systému German PV. Návrh a konzultace zdarma. Výpočet úspor a návratnosti investic.

Fotovoltaické panely

Fotovoltaické moduly jsou vyráběny osvědčenou technologií využívající skla a fólie. Vysoké kvality laminátové konstrukce je dosaženo zadní laminátovou fólií a uzavřeným okrajovým těsněním.

Co jsou fotovoltaické panely

Fotovoltaické články jsou základem celé fotovoltaické elektrárny. Pro maximální využití plochy jsou seskupené do fotovoltaických panelů. Články jsou spojené serioparalelně a zapouzdřené do rámu, který je většinou z hliníku. Celkově se jedná o poměrně robusní technologii, která je vysoce odolná proti přírodním vlivům. V současné době jsou využívány především fotovoltaické články z křemíku. Dle zpracování křemíku lze vyrobit monokrystalické, polykrystalické anebo amorfní fotovoltaické články.

Rozdíl mezi monokrystalickým a polykrystalickým fotovoltaickým článkem je především vizuální. Monokrystalická buňka je černá ve tvaru osmiúhelníku. Polykrystalická buňka je modře zbarvená ve tvaru čtverce. Monokrystalické buňky jsou více účinné než polykrystalické, ale využití plochy fotovoltaického modulu není vzhledem k tvaru tak dokonalé a tyto panely mají o něco horší zisky v případech, kdy paprsky nedopadají pod ideálním úhlem. Obecně jsou si však oba typy fotovoltaických článků výkonově podobné. Účinnost polykrystalických modulů je 12–14 %. Účinnost monokrystalických fotovoltaických panelů je 12–16 %.

Novějším druhem fotovoltaických článků jsou články z amorfního křemíku, který je v tenké vrstvě nanesen na sklo nebo fólii. Účinnost amorfních článků je 8–9 %. Pro dosažení daného výkonu je potřeba 2,5x větší plochy, než kolik by bylo potřeba při použití mono nebo polykrystalických fotovoltaických panelů. Celoroční výnos je však o 10 % vyšší.

V naší zeměpisné šířce je vhodné orientovat fotovoltaické panely směrem na jih (+/-15°) pod úhlem sklonu přibližně 30–40° dle typu panelu. Důležitý je i výběr lokality a umístění fotovoltaického systému na plochu s co největší roční svítivostí. Jeden kilowatt instalovaného výkonu krystalické technologie vyprodukuje v průměru patnácti let cca 900-1100 kWh za jeden rok. Fotovoltaický panel je schopen vyrábět elektrickou energii i bez přímého osvícení na základě difúzního záření, které je v ČR převládající.

Monokrystalické fotovoltaické články

Monokrystalický vysoce výkonný modul „mono high performance“ – prémiová kvalita uspokojující ty nejvyšší nároky.

Monokrystalický fotovoltaický panel

 • Použití solárních článků typu N s průměrnou účinností 18,5 %
 • Nízká degradace ve srovnání s běžnými solárními články.
 • Panel dosahuje nejvyšších energetických výnosů i při rozptýleném slunečním záření díky vynikajícím transmisním vlastnostem.
 • »Mono high performance« pracují bez jakýchkoliv emisí škodlivých látek.
 • Pozitivní tolerance výkonu od 0W do +5W minimalizuje ztráty díky minimalizaci nesouladu (mismatching).
 • Velmi stabilní články – testované maximální zatížení 5.400 N/m2.
 • Vhodný pro provoz v náročných povětrnostních podmínkách (kroupy, zatížení sněhem, led, silné výkyvy teplot) díky temperovanému sklu.
 • Atraktivní design – rám ošetřený práškovým lakem.

Polykrystalické fotovoltaické články

Vysoce výkonný modul „poly performance“.

Polykrystalický fotovoltaický panel

 • Panel dosahuje nejvyšších energetických výnosů i při rozptýleném slunečním záření díky vynikajícím transmisním vlastnostem.
 • Články »poly performance« pracují bez jakýchkoliv emisí škodlivých látek.
 • Pozitivní tolerance výkonu od 0W do +5W minimalizuje ztráty díky minimalizaci nesouladu (mismatching).
 • Obzvlášť stabilní – testované maximální zatížení 5.400 N/m2.
 • Vhodný pro provoz v náročných povětrnostních podmínkách (kroupy, zatížení sněhem, led, silné výkyvy teplot) díky temperovanému sklu.
 • Zdarma výpočet úspor
 • Bezplatné poradenství
 • Cenový návrh zdarma

+420 272 704 482+420 608 256 661

info@energotherm.czinfo(zavinac)energotherm(tecka)cz

Máte málo času? Využijte náš rychlý kontaktní formulář a my se vám sami ozveme.
Poptat