Energotherm Praha - přední dodavatel tepelných čerpadel IVT a fotovoltaických systému German PV. Návrh a konzultace zdarma. Výpočet úspor a návratnosti investic.

Montážní systém pro fotovoltaické elektrárny

Montážní systémy GermanPV byly vyvinuty pro profesionální řemeslníky. Nabízí široké možnosti použití. Přednostmi těchto montážních systémů jsou stabilita, snadná manipulace a atraktivní design.

PV Clik

Montážní systém na střechu s názvem PvClick ošetřený práškovým lakováním v matné černé je složen z jednotlivých modulů a vyznačuje se především jednoduchou manipulací. Jeho výjimečnou stabilitu také podporuje konstrukce z křížových profilů.

  • Standardizovaný systém profilů na 2 a 3 fotovoltaické moduly je podobný dětské stavebnici umožňuje jakékoliv uspořádání panelů, a to naprosto jednoduše a bez zbytečných komplikací. Materiál není zapotřebí dále upravovat.
  • Speciální křížové profily se pokládají volitelně za sebou nebo vedle sebe.
  • Nerovnosti střešní krytiny je možné bez problémů vyrovnat díky funkci standardizovaného výškového nastavení systému.
  • Použitím pomocných měřítek, která jsou součástí dodávky, zajistíme dokonalou a rozměrově naprosto přesnou montáž, aniž bychom potřebovali jakákoliv další měřidla.
  • Montážní proces významně usnadňují a zkracují prefabrikované spojovací elementy shodné pro všechny typy fotovoltaických modulů. Při montáži potřebujeme pouze klíč jedné velikosti. Pro spojení s nosnou konstrukcí je k dispozici mnoho systémů ukotvení, vhodných na nejrůznější střešní krytiny.
Montážní systém PV Clik Montážní systém PV Clik Montážní systém PV Clik

Pozn: Pro zvětšení obrázku klikněte na náhled.

Hliníkové montážní profily jsou dodávány práškově lakované v barevném provedení matně černá. Jsou odolné proti mořskému vzduchu a propůjčují celému fotovoltaickému systému ušlechtilý vzhled.

Díky dlouhé životnosti a nejvyšší možné stabilitě celého systému je možné jej používat ve všech klimatických pásmech střední Evropy. Na montážní systémy je poskytovaná doživotní záruka, tj. na období 25 let.

Ke stažení

PV Trapez

Montážní systémy PV Trapez jsou určené pro instalaci na střechy s plechovými krytinami. Montáž na tuto střešní krytinu, která je častá v oblasti průmyslu a zemědělství, je náročná.

Montážní systém PV Trapez lze namontovat na střechy pokryté trapézovým plechem nejrůznějších typů. Jedná se o ekonomicky výhodné a velmi spolehlivé uchycení na plechové střechy, které bylo podrobeno dlouhodobému výzkumu na univerzitě v Cottbusu. Montážní systém nebyl ve své jednoduchosti dosud překonán, šetří nejen hliník, který je velmi drahou surovinou, ale také zkracuje dobu montáže.

Aby bylo spojení se střešní krytinou chráněno před korozí, jsou užívány speciální nýtové spoje z neoprénu.

Montážní sytém PV Trapez Montážní sytém PV Trapez

Pozn: Pro zvětšení obrázku klikněte na náhled.

Montážní systém na ploché střechy

Montážní systémy na ploché střechy jsou velmi variabilní, aby bylo možné splnit nejrůznější nároky vyskytující se u mnoha provedení střech. Montážní systém na ploché střechy GermanPV je jedním z prvních systémů, nabízejících opravdu jednoduchou manipulaci.

Cenové úspory, jichž lze dosáhnout snížením spotřeby materiálu, mají své hranice, proto je důležité ušetřit alespoň montážní čas. Montážní profily, které tvoří základ instalací na plochých střechách, dodává společnost GermanPV již od výroby svařené do trojúhelníků. Pevný úhel o velikosti 25° byl zvolen úmyslně, neboť umožňuje rychlejší a tím i efektivnější sestavení fotovoltaického systému na ploché střechy.

Spojení montážní konstrukce s nosnou konstrukcí je řešeno pomocí speciálních kolejnic, které mohou být v provedení samonosného systému nebo v podobě ukotvení. Tyto kolejnice umožňují ve zvláštním provedení také uchycení s orientací na jižní stranu na východo-západní střeše.

Díky použití stejných stavebních prvků pro různé druhy montáže jsou systémy společnosti GermanPV velmi vyspělé a zároveň jednoduché. Při plánování dbáme na to, aby se jednotlivé řady fotovoltaických panelů navzájem nezastiňovaly. Je třeba dodržovat potřebné vzdálenosti mezi jednotlivými řadami, takže můžeme využít k instalaci panelů přibližně 30 % střešní plochy.

Pozn: Pro zvětšení obrázku klikněte na náhled.

  • Zdarma výpočet úspor
  • Bezplatné poradenství
  • Cenový návrh zdarma

+420 272 704 482+420 608 256 661

info@energotherm.czinfo(zavinac)energotherm(tecka)cz

Máte málo času? Využijte náš rychlý kontaktní formulář a my se vám sami ozveme.
Poptat