Energotherm Praha - přední dodavatel tepelných čerpadel IVT a fotovoltaických systému German PV. Návrh a konzultace zdarma. Výpočet úspor a návratnosti investic.

Podlahové vytápění

Podlahové vytápění lze zajistit dvěma způsoby, a to elektrickým nebo teplovodním topením. První využívá elektrické podlahové rohože či elektrické topné kabely, druhé potrubí a jakýkoli zdroj tepla.

Teplovodní podlahové vytápění tedy představuje výhodnější alternativu, neboť umožňuje libovolnou změnu zdroje tepla a namísto drahé elektřiny tak lze topit tepelným čerpadlem či jiným tepelným zdrojem.

Výhody podlahového vytápění

  • Jde o prostorově úsporný topný systém, v místnosti nejsou potřeba radiátory.
  • Na rozdíl od tradičních topných systémů nedochází k vrstvení tepla a velkým tepelným rozdílům směrem vzhůru. Teplota je tedy v různých částech místnosti konstantní.
  • Systém zabraňuje vzduchovému proudění v místnosti a tím i víření prachu.
  • Sálavé teplo z podlahy je příjemné a zdravé.
  • Topení do podlahy je úspornější než klasické topné systémy.

Podlahové vytápěcí systémy a tepelná čerpadla

Podlahové vytápění přináší kromě velmi příjemného vnitřního klimatu také značnou úsporu energie. Pokud je dům vytápěn tepelným čerpadlem a pro vytápění celého domu je použito podlahové topení, jsou dosahované úspory opravdu výrazné. Tepelná čerpadla totiž pracují v kombinaci s topením v podlaze mnohem úsporněji než při klasickém napojení na radiátory:

  1. Při použití s tepelným čerpadlem snižuje podlahové topení spotřebu elektřiny až o 25 %.
  2. Podlahové topení snižuje počet startů kompresoru a prodlužuje životnost tepelného čerpadla.

Využití podlahových systémů

Kvalita a skladba podlahy výrazně ovlivňuje životnost podlahové krytiny a je tedy velmi důležité přikládat jí patřičnou důležitost. V zásadě se podlahové systémy rozdělují na mokré a suché.

Suché podlahy nacházejí díky své nízké hmotnosti a rychlosti jejich aplikace čím dál tím větší uplatnění. Mokré podlahové systémy jsou naopak těžší a jejich pokládka je vzhledem k dlouhé době vysychání časově náročnější záležitostí, přesto však existují oblasti jejich efektivního užití. Do vlhkostně namáhaných prostor se pokládají podlahy betonové, pro sušší prostory je primárně určen litý potěr. Ten je společně se suchými podlahami používán k instalaci systémových nástaveb, včetně podlahových vytápěcích systémů.

Podlahové vytápění GIACOMINI

Podlahové vytápění GIACOMINI

Italská firma Giacominy nabízí systém podlahového vytápění Giacoklima se zárukou až 25 let. 

Více
Podlahové vytápění Valsir

Podlahové vytápění Valsir

Italský výrobce plastového potrubí, včetně potrubí pro podlahové topení

Více

Kontaktujte nás

  • Zdarma výpočet úspor
  • Bezplatné poradenství
  • Cenový návrh zdarma

+420 272 704 482+420 608 256 661

info@energotherm.czinfo(zavinac)energotherm(tecka)cz

Máte málo času? Využijte náš rychlý kontaktní formulář a my se vám sami ozveme.
Poptat